сите категории
EN

Профил на компанијата

Ningbo Chem-plus New Material Tec. Co., Ltd. е основана во 2009 година. Тоа е технолошки иновативна компанија со независни способности за истражување и развој, самоподдршка права за увоз и извоз и професионален тим за услуги. Главно произведува и продава фини хемикалии како што се хартиени хемикалии, C6 репеленти за масло и репеленти за масло без флуор. Chem-plus има повеќе производствени бази во Жеџијанг, Џиангсу, Фуџијан и Јужна Кореја. Додека ја реализира диверзификацијата на производите, може прецизно да ја прилагоди формулата за да ги направи производите посоодветни според барањата на клиентите.

Види

Вести

Види
 • 09 2023
  Chem-Plus:Dedicated to Researching Stable and Oil-Resistant Pulp Molding

  With the implementation of the"New Plastic Limitation Order",the demand for environmentally-friendly packaging has been steadily increasing.Paper pulp molding, as a recyclable and eco-friendly material, is experiencing a growing demand. The diversity of dietary habits has given rise to various packaging needs, with a particular emphasis on the oil-resistant properties of paper pulp molding.

 • 08 2023
  Четири главни предвидувања за одржливо пакување во 2023 година

  Облоги за кутии за жито, хартиени шишиња, заштитни пакувања за е-трговија... Најголем тренд е „хартиизацијата“ на амбалажата за широка потрошувачка. Со други зборови, пластиката се заменува со хартија, главно затоа што потрошувачите сметаат дека хартијата има предности во однос на обновливоста и рециклирањето во споредба со полиолефините и ПЕТ.

 • 07 2023
  Прегратка на природата Материјалите погодни за околината зад садовите за јадење Wasara

  Wasara, бренд за садови за еднократна употреба, беше кооснован од Шиничиро Огата и Чизо Танабе во 2008 година. Кога вториот се подготвуваше за настан за јапонска група за пакување, му беше тешко да најде хартиени садови со карактеристичен стил на пазарот. Затоа, тој соработуваше со Огата Шин за да лансира еколошки и еднократни садови со име Васара. Дизајнот обрнува внимание на линиите, правејќи ги садовите за еднократна употреба да изгледаат елегантни како керамиката, што беше првичната намера на дизајнот на производот.